بهترین وقت خرید ارزهای دیجیتال چه زمانی است؟

بهترین وقت خرید ارزهای دیجیتال

فهرست مطالب

بسیاری از ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، گاهی نوسان قیمت روزانه یا حتی ساعتی را تجربه می‌کنند. این نوسان‌ها می‌توانند باعث ایجاد حس عدم اطمینان و ترس از دست دادن دارایی شوند. وقتی انقدر نوسان در قیمت‌ها وجود دارد، چطور متوجه شویم چه زمانی وقت خرید است؟

بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، با استفاده از تکنیک‌ها و استراتژی‌های مخصوص خود سعی می‌کنند بهترین زمان خرید ارزهای دیجیتال را تشخیص دهند تا بیشترین سود را کسب کنند. اما بازار کریپتو کارنسی پر از عدم قطعیت است و هیج‌وقت نمی‌توان با اطمینان کامل در آن تصمیم گرفت و اتفاقا جذابیت این دنیا در همین پررسیک بودنش است؛ بنابراین هیچ موقع نمی‌توان با قطعیت گفت به طور مثال الان بهترین زمان خرید تتر است.

در ادامه این مطلب از بلاگ بیتمکس، درمورد راهکارهایی صحبت می‌کنیم تا به کمک آن‌ها بتوانید مناسب‌ترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال را تشخیص دهید.

آیا می‌توان بهترین زمان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را تشخیص داد؟

برای تریدرهای تازه‌کار یا افرادی که معاملات کم حجمی انجام می‌دهند، مسئله نقدینگی اهمیت کمتری دارد. اما باز هم ممکن است موضوع کارمزد تراکنش برایشان اهمیت داشته باشد. یافتن زمان مناسب انجام معاملات رمز ارز نه تنها برای تریدرهای حرفه‌ای و روزانه بلکه برای سرمایه‌گذاران بلند مدت هم نوعی چالش به حساب می‌آید.

کارمزد بعضی از تراکنش‌های بلاک چین مثل اتریوم، می‌تواند از ساعتی به ساعت دیگر متفاوت باشد؛ بنابراین برای تازه‌واردها یا کسانی که معامله‌های کوچک انجام می‌دهند، میزان کارمزد اهمیت زیادی دارد. 

بسیاری از سرمایه‌گذاران با کمک تجزیه و تحلیل‌های داده‌های ماه‌های گذشته، روند روزانه قیمت ارزهای دیجیتال را متوجه می‌شوند. سرمایه‌گذاران تازه‌وارد می‌توانند با توجه به تحلیل ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم و سولانا بهترین زمان را برای معامله تشخیص دهند؛ چون این ارزهای دیجیتال نوسان قیمتی تقریبا یکسانی دارند.

چگونه بهترین زمان خرید ارزهای دیجیتال را تشخیص دهیم؟

تشخیص بهترین وقت خرید ارزهای دیجیتال

در ادامه جمع‌بندی سریعی را با هم مرور می‌کنیم که به شما کمک می‌کند به بهترین نحو روند بازار ارزهای دیجیتال را زمان‌بندی کنید:

  • ارزهای دیجیتال در طول هفته‌های کاری بیشترین فعالیت را دارند و قیمت آن‌ها معمولا از صبح دوشنبه هر هفته کاهش پیدا می‌کند و تا آخر هفته مدام افزایش می‌یابد.
  • قبل از هر اقدامی برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال به ساعات معاملات در بازار سهام توجه کنید؛ چون معاملات ارزهای دیجیتال تا حد زیادی تحت تاثیر بازار سهام است. 
  • با بررسی روزانه روند بازار ارزهای دیجیتال، میزان تحمل ریسک دارایی‌هایتان را پیش بینی کنید.

بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال

زمان‌بندی بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت پرنوسان آن می‌تواند کاری دشوار باشد؛ اما زمان‌هایی هم وجود دارد که برای خرید ارزهای دیجیتال بهتر از هر وقت دیگری است. خریداران ارزهای دیجیتال، مثل هر سرمایه‌گذار دیگری، باید از میزان ریسک و شرایط بازار آگاه باشند.

گاهی ممکن است بعضی از استراتژی‌های معاملاتی که در بازار بورس به درستی جواب می‌دهند، در معاملات ارزهای دیجیتال نتیجه خوبی به همراه نداشته باشند. اما می‌توان با اطمینان گفت بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال وقتی است که شما برای سرمایه‌گذاری آماده باشید. ولی هیچ وقت تمام سرمایه‌تان را معامله نکنید و شرایط خودتان و بازار را قبل از خرید بسنجید. 

آیا تعطیلات آخر هفته بهترین زمان خرید ارز دیجیتال است؟

تعطیلات آخر هفته در کشورهای خارجی شنبه و یکشنبه است؛ بنابراین دقت کنید که شمارش روزهایتان در زمان انجام معامله باید براساس روزهای هفته در کشورهای دیگر باشد تا بتوانید از هر گونه ریسک و ضرر به دور باشید.

از ویژگی‌های اصلی بازار کریپتو هر روز هفته بودن آن و تعطیلی نداشتن است. اما چیزی که وجود دارد این است که هر چه بیشتر می‌گذرد، رابطه بین ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی افزایش پیدا می‌کند؛ به همین دلیل ممکن است در زمان تعطیلی بازار سهام آمریکا، بازار رمز ارزها کمی تحت تاثیر قرار بگیرد.

بسیاری از تحلیل‌گران عقیده دارند در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی، ارزش بازار سهام و به دنبال آن بازار رمز ارزها رو به کاهش می‌رود. داده‌ها و نمودارهای ارائه شده تا به امروز نشان دهنده این موضوع است که در آخر هفته‌ها نوسان بسیار کمتری در بازار مالی وجود دارد؛ بنابراین تریدرهایی که موضوع نوسان‌گیری برایشان جذابیت دارد، در این روزهای به خصوص نمی‌توانند معاملات دلخواهشان را انجام دهند. اما سرمایه‌گذارانی که قصد دارند در شرایط آرام‌تری خرید و فروش کنند و قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت دارند، می‌توانند در روزهای آخر هفته اقدام کنند.

بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری بلند مدت و کوتاه مدت

زمان‌هایی که بازار ارزهای دیجیتال با نوسانات زیادی همراه است، هر کاهش و افزایش قیمتی برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت با خطر و ریسک همراه است. در این زمان‌ها نمی‌توان بهترین زمان خرید ارز دیجیتال را به درستی تشخیص داد؛ اما بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید ارز دیجیتال، رمز ارز مورد نظر را به طور کامل بررسی و تحلیل کنید.

معمولا سرمایه‌گذارن حرفه‌ای که درمورد آینده یک رمز ارز مطمئن هستند، به نوسان‌های کوتاه مدت توجه نمی‌کنند. این افراد رمز ارز مورد نظرشان را بدون توجه به قیمت آن در ماه‌های اخیر خریداری می‌کنند. آن‌ها عقیده دارند رمز ارز انتخابی‌شان در آینده افزایش قیمت زیادی خواهد داشت. اما حواستان باشد که این کار با ریسک زیادی همراه است و برای افراد تازه‌کار مناسب نیست؛ چون ممکن است باعث از دست رفتن کل دارایی شود.

استراتژی نوسان‌گیری (oscillator) در خرید ارز دیجیتال به چه معنی است؟

استراتژی نوسان‌گیری در خرید ارز دیجیتال

یکی از معمول‌ترین روش‌های معامله ارزهای دیجیتال در بین تریدرهای حرفه‌ای استراتژی نوسان‌گیری است. این روز معمولا در کوتاه مدت و هنگام نزولی بودن بازار استفاده می‌شود. سرمایه‌گذاران در این روش هنگام افت قیمت رمز ارزها معاملات خود را به طور کامل متوقف می‌کنند.

این روش نیاز به دقت زیادی دارد و عواملی مثل نوسانات و سیر قیمتی ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین در آن تاثیر زیادی دارند. بیت کوین در ارزش و جایگاه تعداد زیادی از رمز ارزها تاثیرگذار است و در بسیاری از مواقع برای تشخیص بهترین زمان خرید ارزهای دیجیتال به موقعیت و نوسانات بیت کوین توجه می‌شود. بهترین ساعت خرید بیت کوین هم باید از روند قیمتی که در ماه‌ها و هفته‌های اخیر داشته پیش‌بینی کرد.

افرادی که این استراتژی را پیش می‌برند، عقیده دارند بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال زمانی است که بازار روند صعودی دارد. در این زمان‌ها بهترین زمان برای خرید کف حمایتی (کمترین قیمت پیش بینی شده) و بهترین زمان برای فروش سقف مقاومتی (بیشترین قیمت پیش بینی شده) شناخته می‌شود. 

منطقی تصمیم بگیرید!

در زمان تصمیم‌گیری برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال فراموش نکنید که احساسی تصمیم گرفتن همیشه با شکست همراه است. البته پیش‌بینی قطعی و اطمینان کامل هم در بازار رمز ارزها چیزی غیرممکن است. به طور کلی برای جلوگیری از هر نوع ضرر و زیان، بهترین روش این است که از روش‌ها و استراتژی‌های درست و منطقی در بازارهای مالی استفاده کنید.

در این مطلب سعی کردیم به شما کمک کنیم تا بتوانید با توجه به موقعیت و شرایطی که دارید، بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال را تشخیص دهید. اگر دوست دارید درباره بازار رمز ارزها و نحوه خرید و فروش و معامله در این بازار بیشتر بدانید، مقالات دیگر بلاگ بیتمکس را مطالعه کنید.

مدیر سایت

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

بیت کوین، مشهورترین ارز دیجیتال جهان، با افزایش ۱۵۰ درصدی در سال جاری، روز چهارشنبه از ۴۴ هزار دلار هم بالاتر رفت و برای اولین

بسیاری از ایرانیان با توجه به افزایش قیمت مداوم دلار دوست دارند برای حفظ ارزش سرمایه‌های خود، دلار خریداری کنند. با توجه به این‌که محبوبیت

BlackRock و Bitwise به‌تازگی پرونده‌های خود را برای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF بیت کوین) اسپات در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

مدیران شرکت‌های فعال صنعت کریپتوکارنسی، از شروع یک روند صعودی جدید در بازار کریپتو خبر داده‌اند و بسیاری از آن‌ها بر این باورند که بیت

تتر چیست؟ محبوب‌ترین، معروف‌ترین و پراستفاده‌ترین آلت کوین دنیای کریپتوکارنسی تتر است. قیمت تتر که آن را با نماد اختصاری (USDT) نمایش می‌دهند، تقریبا همیشه