آموزش تبدیل ارز در تراست والت| راهنمای گام‌به‌گام تبدیل ارز دیجیتال

مراحل تبدیل ارز دیجیتال

فهرست مطالب

فرض کنید مقداری دلار یا یورو در دست دارید و می‌خواهید آن را به پول رایج کشور، یعنی ریال تبدیل کنید. در این موقعیت اولین قدمی که برمی‌دارید مراجعه به یک صرافی و تبدیل ارز به واسطه آن صرافی است.

اما اگر قصد داشته باشید ارز دیجیتال (لینک مقاله ۱) خود را به هر ارز دیجیتال دیگر تبدیل کنید به کجا باید مراجعه کنید؟ درست حدس زدید؛ برای تبدیل ارز دیجیتال باید از یک صرافی آنلاین یا تراست والت (Trust Wallet) کمک بگیریم.

در ادامه این مقاله از وبلاگ بیتمکس، نحوه تبدیل ارز در تراست والت و مراحل آن را با هم مرور می‌کنیم.

تراست والت چیست؟

یکی از آسان‌ترین و امن‌ترین روش‌های نگهداری و ذخیره ارزهای دیجیتال، کیف پول‌های آنلاین است. شما  با کمک کیف پول ارز دیجیتال   می‌توانید رمز ارزهای خود را ذخیره و نگهداری کنید.

تراست والت (Trust Wallet) هم یکی از انواع کیف پول‌های آنلاین است که اولین بار ویکتور رادشنکو (Viktor Radchenko) در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه کرد و صرافی بایننس آن را در سال ۲۰۱۸ خرید. کاربران با استفاده از این کیف پول می‌توانند ارزهای دیجیتال را در حسابشان ذخیره، نگهداری و تبدیل کنند.

همچنین امکان ارسال، دریافت و مبادله رمز ارز هم در تراست والت وجود دارد. ارزهای دیجیتال متنوعی مثل بیت کوین، بایننس کوین، اتریوم و اتریوم کلاسیک در این کیف پول پشتیبانی می‌شوند. اپلیکیشن موبایلی تراست والت را می‌توان در گوشی‌های iOS و Android دانلود و نصب کرد.

در تراست والت شما دیگر نیاز نیست فرایند احراز هویت را بگذرانید و می‌توانید معامله‌های خود را به صورت ناشناس انجام دهید؛ بنابراین اگر امکان دسترسی به صرافی‌های متمرکز مثل بایننس را ندارید، تراست والت انتخاب درستی برای شما است.

روش‌های تبدیل ارز در تراست والت

شما می‌توانید از طریق دو بخش ارز دیجیتال خود را در تراست والت به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید:

  1. DEX 

این بخش دارای دو زیرمجموعه به نام‌های سواپ (Swap) و اکسچنج (Exchange) است. در ادامه روش تبدیل ارز در هر یک از این بخش‌ها را توضیح خواهیم داد:

  • تبدیل ارز دیجیتال از طریق سواپ تراست والت

یکی از ساده‌ترین روش‌های تبدیل ارز در تراست والت، روش سواپ است. در این روش سواپ کردن با کیف پول تراست ترکیب شده و این موضوع فرایند معامله را برای کاربران بسیار آسان کرده است. اما نکته مهم درباره این روش این است که تراکنش‌های سواپ نیاز به پرداخت کارمزد دارند. در ادامه مراحل تبدیل ارز دیجیتال در تراست والت با استفاده از بخش سواپ را به شما آموزش خواهیم داد:

مرحله اول: در قدم اول  باید در صفحه اصلی اپلیکیشن تراست والت روی «Swap» کلیک کنید. 

مرحله دوم: برای انتخاب ارز مبدا در بخش «You Pay» توکنی را که قرار است تبدیل شود و توکنی که قرار است دریافت شود وارد کنید. 

مرحله سوم: تعداد توکن‌هایی که قصد معامله آن را دارید وارد کرده و بعد گزینه «Next» را انتخاب کنید. بعد از آن به صفحه تایید تراکنش منتقل می‌شوید. 

مرحله چهارم: با انتخاب گزینه «Send» تراکنش شما تکمیل می‌شود.

* توجه کنید که هر ارز نیاز به زمان خاص خود برای تبدیل به ارز دیگر دارد. به طور مثال ارزهایی که در شبکه اتریوم هستند، باید توسط ماینر تایید شوند. ولی ارزهای BNB در مدت زمان بسیار کمتری تبدیل می‌شوند.

  • مراحل تبدیل ارز دیجیتال از طریق اکسچنج تراست والت

در این بخش تراست والت شما اتصال مستقیم با صرافی بایننس دارد. همین اتصال آن را مثل یک صرافی نمایش می‌دهد که در آن می‌توانید بخش سفارش‌ها را مشاهده کرده و سفارش جدید ثبت کنید. خوشبختانه کاربران ایرانی برای استفاده از این قسمت با محدودیت خاصی مواجه نمی‌شوند. 

اما برای استفاده از این بخش حتما سعی کنید از وی پی ان با آیپی (IP)  ثابتی استفاده کنید. یا از همان بخش سواپ برای تبدیل ارزهایتان استفاده کنید.

*نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در این بخش فقط برای توکن‌های BNB و BEP2 امکان خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد و تبدیل ارز هم با کارمزد همراه است.

 در ادامه مراحل تبدیل ارز دیجیتال در تراست والت با استفاده از بخش اکسچنج را به شما آموزش خواهیم داد:

مرحله اول: در صفحه اصلی اپلیکیشن تراست والت، گزینه «DEX» را انتخاب کرده و بعد روی «Exchange» کلیک کنید.

مرحله دوم: از بالای صفحه جفت ارز معاملاتی مورد نظرتان را انتخاب کنید. 

مرحله سوم: در سمت راست صفحه و از بین قیمت‌های پایه، مقدار خرید یا فروشی را که مد نظر دارید، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید سفارش جدیدی با قیمت دلخواهتان ثبت کنید.

مرحله چهارم:  بعد از آن اگر قصد خرید دارید روی گزینه «Buy» و اگر قصد فروش ارز در تراست والت را دارید روی «Sell» کلیک کنید و دکمه «Send» را بزنید.

*در این قسمت هم مانند بخش سواپ، بعد از تایید اعلان تراکنش، توکن ها به کیف پولتان منتقل می‌شوند.

  1. DApps

این بخش در واقع مرورگری برای تراست والت محسوب می‌شود که کاربران در آن امکان جستجو میان پروژه‌های صرافی غیرمتمرکز را دارند. از طریق این مرورگر کاربران می‌توانند دسترسی آسانی به به پروژه‌های فعال Decentralized Applications داشته باشند.

 این پروژه‌ها در مرورگر DApps در بخش‌های مختلف دسته‌بندی شده‌اند و امکان تغییر این لیست در هر زمانی وجود دارد. به همین دلیل معمولا کاربران پروژه‌هایی را که می‌خواهند از بین آن‌ها انتخاب می‌کنند.

سوشی سواپ (Sushi Swap)، یونی سواپ (UniSwap Exchange) و پنکیک سواپ (Pancake Swap) در حال حاضر در جایگاه محبوب‌ترین پروژه‌های DeFi شناخته می‌شوند. تبدیل ارز از بستر  بلاکچین‌های Ethereum ,Smart Chain ,Ethereum Classic TomoChain Thunder Token GoChain ,POANetwork و Callisto از طریق این پروژه‌ها صورت می‌گیرد. ما برای توضیح این قسمت درمورد تبدیل «پنکیک سواپ» می‌نویسیم. 

مراحل تبدیل ارز دیجیتال از طریق DApps

اگر می‌خواهید ارز دیجیتال خود را در تراست والت با استفاده از پنکیک سواپ تبدیل کنید، باید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: در منوی DApps تراست والت، گزینه «Trade» و بعد گزینه «Exchange» را انتخاب کنید. دقت کنید که صفحه در حالت «Swap» تنظیم شده باشد.

مرحله دوم: در بخش «From» توکن‌هایی که قصد مبادله آن‌ها را دارید انتخاب کرده و مقدار آن‌ها را مشخص کنید.

مرحله سوم: بعد از مشخص کردن ارز مقصد، گزینه «Swap» را انتخاب کنید تا به صفحه تراکنش هدایت شوید. 

*دقت کنید که اگر بار اولتان است با کیف پول یک ارز سواپ می‌کنید، کارمزدی توسط پنکیک سواپ به منظور فعال کردن کیف پول از شما دریافت می‌شود.

مرحله چهارم: گزینه «Confirm Swap» را انتخاب کرده و منتظر تکمیل تراکنش بمانید. بعد از آن روی گزینه «View On BscScan» کلیک کنید تا بتوانید رسید تراکنش را دریافت کنید.

محدودیت تراست ولت در معامله رمز ارزها

یکی از ساده‌ترین روش‌های تبدیل ارز دیجیتال در بازار رمز ارز تراست والت است. ولی هیچ معامله‌ای بدون دقت و دانش کافی نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت؛ بنابراین باید دقت کنید که قبل از انجام هر نوع تراکنش، درمورد کارمزدها و ویژگی‌های آن ارز مطالعه کافی داشته باشید.

نکته مهم درمورد تبدیل ارز در تراست والت این است که کاربران فقط امکان سواپ کردن توکن‌های یک شبکه را دارند و معامله توکن‌های شبکه‌های مختلف در تراست والت امکان‌پذیر نیست. برای این کار باید از طریق صرافی‌های متمرکز مثل بیتمکس اقدام کنید.امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دنبال کردن جدیدترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال، مقالات دیگر سایت وبلاگ بیتمکس را دنبال کنید.

مدیر سایت

مدیر سایت

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

بیت کوین، مشهورترین ارز دیجیتال جهان، با افزایش ۱۵۰ درصدی در سال جاری، روز چهارشنبه از ۴۴ هزار دلار هم بالاتر رفت و برای اولین […]

بسیاری از ایرانیان با توجه به افزایش قیمت مداوم دلار دوست دارند برای حفظ ارزش سرمایه‌های خود، دلار خریداری کنند. با توجه به این‌که محبوبیت […]

BlackRock و Bitwise به‌تازگی پرونده‌های خود را برای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF بیت کوین) اسپات در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده […]

مدیران شرکت‌های فعال صنعت کریپتوکارنسی، از شروع یک روند صعودی جدید در بازار کریپتو خبر داده‌اند و بسیاری از آن‌ها بر این باورند که بیت […]

تتر چیست؟ محبوب‌ترین، معروف‌ترین و پراستفاده‌ترین آلت کوین دنیای کریپتوکارنسی تتر است. قیمت تتر که آن را با نماد اختصاری (USDT) نمایش می‌دهند، تقریبا همیشه […]